Toksyczni faceci z którymi lepiej nie zaczynać

Życie z nimi jest nie do zniesienia, ale jednocześnie przyciągają nas, sprawiając że wchodzimy w związki z nimi. Mowa o toksycznych facetach.

Poniżej 3 charakterystyki najbardziej typowych toksycznych relacji, o których mówią kobiety.

-„(…)narcyz się nazywam”. Narcyz wydaje się być ideałem faceta. Jest po prostu lepszy od innych. Jest doskonale świadomy swoich atutów, potrafi osiągać swoje cele wiele mówi o swoich wybitnych osiągnięciach i tym zdobywa kobiece serca. Jest mężczyzna zadbanym, wykształconym, pewnym siebie; a ponad to czułym, wrażliwym tyle, że… głównie na swoim punkcie.

Dla narcyza zawsze będziesz tylko przysłowiową broszką do kapelusza. Dla niego nie jesteś partnerem, jesteś przedłużeniem jego własnego „ja”, które dodatkowo potwierdza jego wyjątkowość.

Narcyzowi trudno prawdziwie kochać, bo sam nie był kochany do końca i wiecznie musiał aspirować bo bycia „kimś więcej” niż aktualnie był.

Skrajna postać opisanych cech to tzw. narcystyczne zaburzenie osobowości.

-„(…) ja jestem macho i wszystkie wiedzą to”. Nic chyba nie pociąga kobiet bardziej niż typowy męski mężczyzna. Mamy tendencje do wyobrażania sobie siebie jako tych kruchych, ukochanych kobiet na które skieruje się jego troska, opieka i obrona. Odrzucamy możliwość, że on będzie nas zdradzał, ranił i krzywdził, traktując jego temperament wybiórczo.

Wysoki poziom testosteronu to często duże pobudzenie seksualne i dyspozycyjność do zachowań agresywnych.

Kiedy natężenie opisanych cech jest bardzo duże poczytaj o antyspołecznym zaburzeniu osobowości i psychopatii.

-„(…)dobrze w domu być z mamą”. Początkowo zwracamy uwagę na niezwykła wrażliwość tych mężczyzn na kontakty z innymi ludźmi. Są gotowi pomagać najbliższym, poświęcać się, konsultować swoje zdanie. Są też tymi, którymi można się opiekować- chętnie wezmą pod uwagę Twoje rady, przemyślenia. Kobietom imponują mężczyźni dla których są tak istotne, że przede wszystkim obawiają się opuszczenia.

Problem zostaje zauważony, gdy mama przejmuje kontrolę nad decyzjami Twojego faceta, a on nigdy nie mówi „nie”.

Jeśli problem jest długotrwały i uciążliwy doczytaj o tzw. osobowości zależnej.

© Copyright Świat 2024