Dla kogo dieta 1000 kalorii

Istnieje wiele metod i sposobów na redukcję zbędnej ilości tłuszczu, jednak ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Ruch i odpowiednia dieta to tajny klucz do sukcesu w walce o piękną sylwetkę i zachowanie dobrej kondycji przez lata, jednak nie dla każdego ten sam zestaw ćwiczeń i plan odżywiania będą w takim samym stopniu skuteczne.

Do jednych z podstawowych diet wspomagających odchudzanie, należy dieta 1000 kalorii. Założenia programu są teoretycznie proste, ponieważ zgodnie z podstawową zasadą można jeść wszystko na co ma się ochotę, jednak należy pilnować, aby dzienne spożycie kaloryczne nie przekraczało poziomu 1000 kalorii. Obecnie na większości produktów spożywczych drukowana jest informacja o zawartości białek, tłuszczy, węglowodanów i kalorii jakie przypadają na 100 gramów lub 100 mililitrów produktu. Zdarza się również, że dostępna jest informacja o wartości kalorycznej pełnej porcji danego towaru, co jeszcze bardziej ułatwia wybór w trakcie zakupów. Czy jednak dieta 1000 kalorii jest dobra dla każdego?

Teoretycznie dietę 1000 kalorii może stosować każda dorosła osoba. Ponieważ produkty w diecie dobierane są przez wzgląd na ich wartość kaloryczną, konieczne jest dość rygorystyczne przeliczanie ilości spożytych kalorii każdego dnia. Należy również pamiętać, że „kalorie” to nie tylko pokarm stały, ale i napoje, które mogą wypełnić dzienny bilans kaloryczny nawet na ponad 50 procent. Soki, napoje słodzone, kawa z cukrem, czy herbata to napoje, których wartość kaloryczna w jednej szklance waha się od ok. 40 do ponad 100 kalorii. Połączenie diety 1000 kalorii z zasadami zdrowego żywienia może jednak przynieść spektakularne efekty, które nie tylko przyniosą smukłą sylwetkę, ale i lepsze samopoczucie i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *