ogumienie do rowerów duro

ogumienie do rowerów duro

Motocykliści lub kierowcy różnego typu samochodów nienagannie wiedzą, że by zdołać cieszyć się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go dobrze przygotować. Dużo osób jednak nie wykorzystuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opona rowerowa duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, toteż lista prac, jakie powinniśmy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go właściwie naciągnąć. Oprócz tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub też nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego warto spowodować szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie należy zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby także rower od początku do końca umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w czasie całego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *