Nietrzymanie gazów po porodzie

Nietrzymanie gazów po porodzie

Coraz więcej kobiet, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

nietrzymanie moczu ćwiczenia

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się później ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego obszerny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć bardzo błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, bowiem ćwiczenia dają wtenczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, jakie wypada później jak najczęściej powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze paniom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo szybko zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się przyzwoicie. Dużo pacjentek myśli, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź też niedogodności bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *