mięso sezonowane Kraków

mięso sezonowane Kraków

Smaczna włoska restauracja
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu alternatyw, które proponuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów oraz spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie jedzenie

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. Restaurants near Main Market Square Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, tortellini, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *